چهار فاکتور در انتخاب و خرید گردنبند!

چهار فاکتور در انتخاب و خرید گردنبند!

چهار فاکتور اساسی وجود دارد, که بایستی در خرید و یا انتخاب گردنبند مناسب خود, در نظر بگیرید. فرم گردن و شکل اندام بالاتنه دو فاکتوری است که در انتخاب گردنبند مناسب شما بسیار تاثیرگذار است. همچنین فرم صورت و نوع یقه لباستان نیز, دو فاکتور دیگری است که در انتخاب گردنبند و زیبایی بیشتر شما, تاثیر بسزایی دارد.
فیروزه, رنگ آسمانی در زمین!

فیروزه, رنگ آسمانی در زمین!

فیروزه, بواسطه رنگ خاص و منحصربفردش در زمره جواهرات و سنگهای قیمتی قرار گرفته و بهترین نوع فیروزه جهان را فیروزه نیشابوری می دانند. این سن در برابر مواد آرایشی و نور مستقیم خورشید, بسیار آسیب پذیر است.
جواهرات فلاور

جواهرات فلاور

طرح فلاور که در حقیقت به چینش سنگهای برلیان-تراش کنار هم اشاره دارد, علاوه بر طراحی حلقه نامزدی, در طراحی نیم ست و سرویس نیز استفاده میگردد.
مروارید پرورشی, بدل نیست!

مروارید پرورشی, بدل نیست!

به علت کمیابی و گران بودن مرواریدهای طبیعی, باز هم دست بشر در کار آمد و شروع به تولید مروارید پرورشی نمود. استفاده از واژه بدل برای مرواریدهای پرورشی درست نمیباشد و تنها فرآیند تولید طبیعی مروارید, در شرایطی کنترل شده توسط انسان انجام میگیرد.
خودکفا باشید! ترفندی برای بستن دستبند!

خودکفا باشید! ترفندی برای بستن دستبند!

شاید شما هم هنگام بستن دستبندتان به مشکل برخورده اید و به تنهایی از عهده آن بر نیامده و از دوستی کمک گرفته اید تا آن را برای شما ببندد. در اینجا یک ترفند و راهکار به شما ارایه میدهیم تا در مواقعی که تنها بودید بتوانید خودکفا باشید!
طلای زرد و طلای رنگی

طلای زرد و طلای رنگی

طلای‌ خالص به ‌رنگ زرد پررنگ است, اما در فروشگاهها به رنگ‌های زرد، قرمز، زرد‌ کم‌رنگ، سبز و ... دیده میشود. رنگین کردن طلای زرد به دو روش صورت میگیرد, یکی آنکه طلا با فلزات مختلف ترکیب شده و آلیاژی خاص و رنگین از طلا شکل میگیرید و در روش دوم ظاهری رنگین به آن میدهند که اصطلاحا آبکاری میگویند.
ست کردن طلاهای رنگی

ست کردن طلاهای رنگی

هرگز چند رنگ طلا را با هم بر تنتان نیاویزید, مگر اینکه زیورآلات دورنگ از طلای سفید و زرد داشته باشید که میتوانید با طلاهای دورنگ دیگر استفاده کرده, و یا نهایتا با یکی از زیورآلات خود, یا زرد و یا سفید رنگ, ست کنید.
تراش باگت

تراش باگت

باگت, به نوعی از تراش مستطیل شکل برای سنگهای زینتی و الماس گفته میشود. این تراش معمولا در کنار دیگر تراشهای الماس, در جواهرات بکار میرود.
1234