سواروفسکی, از الماسهای کریستالی تا تجمل گرایی

سواروفسکی, از الماسهای کریستالی تا تجمل گرایی

سواروفسکی کار خود را با تولید کریستال هایی آغاز کرد, که به شدت شبیه الماس بوداما قیمتی بسیار پایین تر از الماس داشت. اما امروز سواروفسکی را یکی از بزرگترین شرکت‌های لاکچری و تجملی میشناسند, که پهنای فعالیت این برند وسعت پیدا کرده, و از تولید اکسسوری‌ های تجملی گرفته, تا عدسی های دوربین و تلسکوپ به بازار جهانی عرضه میکند.
مخراجکاری

مخراجکاری

اگر شما علاقه مند به خرید جواهرات هستید, شاید گاهی لزوم آنرا حس کرده اید که درباره صنعت و هنر طلا و جواهر, اطلاعات بیشتری داشته باشید. مخراجکاری یکی از زمینه هایی است که آشنایی و شناخت انوع روشهای آن, در انتخاب جواهرات به کمک شما می آید. در این مقاله به توضیح مخراجکاری و اصطلاحات آن, و بررسی انواع مخراجکاری خواهیم پرداخت.
جواهرات فلاور

جواهرات فلاور

طرح فلاور که در حقیقت به چینش سنگهای برلیان-تراش کنار هم اشاره دارد, علاوه بر طراحی حلقه نامزدی, در طراحی نیم ست و سرویس نیز استفاده میگردد.
مارکیز, گران ترین تراش الماس!

مارکیز, گران ترین تراش الماس!

الماس با برش گرد که اصطلاحا برلیان نامیده میشود, رایجترین و ارزانترین نوع الماس میباشد. اما تراش مارکیز, از انواع نادر تراش الماس بوده, و آنرا گرانبهاترین نوع الماس میدانند.
الماس خونین

الماس خونین

"الماس خونین", اصطلاحی است در تجارت الماس, و اشاره به آن دسته الماسهایی دارد که معمولا در یک منطقه جنگی استخراج میگردد.
موسسه گوهرشناسی آمریکا, GIA

موسسه گوهرشناسی آمریکا, GIA

ساده ترین راه برای اطمینان از خرید جواهرات, انتخاب و خرید زیورآلات دارای شناسنامه میباشد. موسسه گوهرشناسی آمریکا (Gemological Institute of America) , مهمترین سازمان شناخته شده در زمینه الماس، سنگ های قیمتی و مروارید است.
سروش
گوگل پلاس
تلگرام
اینستاگرام
آپارات
فیس بوک