طلا و جواهر برای کودکان

طلا و جواهر برای کودکان

بسیاری از کودکان نیز به طلا و جواهر و استفاده از آنها علاقمند هستند، تنها نیاز دارید جواهراتی را انتخاب کنید که هم برای آنها مناسب باشد و هم کودکان آن را دوست داشتهباشند. کودکان هم مثل بزرگسالان هستند، برخی از آنها نسبت به ظاهر خود و آنچه میپوشند بسیار دقت و توجه دارند و برخی هم نه، برخی خوب حواسشان را نسبت به وسایل و تزیینات خود جلب کرده و از آن مراقبت میکنند و برخی هم وقتی از مهدکودک یا مدرسه برمیگردند، چیزی را جا گذاشتهاند.

بسیاری از کودکان نیز به طلا و جواهر و استفاده از آنها علاقمند هستند، تنها نیاز دارید جواهراتی را انتخاب کنید که هم برای آنها مناسب باشد و هم کودکان آن را دوست داشتهباشند. کودکان هم مثل بزرگسالان هستند، برخی از آنها نسبت به ظاهر خود و آنچه میپوشند بسیار دقت و توجه دارند و برخی هم نه، برخی خوب حواسشان را نسبت به وسایل و تزیینات خود جلب کرده و از آن مراقبت میکنند و برخی  هم  وقتی از مهدکودک یا مدرسه برمیگردند، چیزی را جا گذاشتهاند.

پس جای تعجب  نیست که برخی کودکان نیز همچون افراد بزرگسال عاشق زیورآلات باشند، نه تنها دختران که برخی پسران نیز دوست دارند مانند پدران یا قهرمانان محبوبشان، از این تزیینات استفاده کنند. اما به عنوان والدین آنها باید متوجه باشید که میان آنچه آنها میخواهند و آنچه برایشان مناسب است، مرزی باریک وجود دارد.

شرط اول ایمنی :

در بسیاری از کشورها و فرهنگها، سوراخ کردن گوش و استفاده از گوشواره از کودکی رایج است، اما باید دقت داشت که حتما از گوشوارههایی استفاده کرد که به صورت حلقه در گوش قرار گرفته و قفل شده و یا بست پشتی به طور کامل به پایهی گوشواره پیچ شود چراکه جدا شدن بست پشت گوشوارههای میخی ممکن است باعث باز شدن گوشواره شده  و یا حتی این خطر را به وجود آورد که توسط کودک بلعیده شود. استفاده از گردنبند را نیز به زمانی موکول کنید که بزرگتری بر آنها نظارت دارد، یادتان باشد که هیچ وقت نگذارید که فرزندتان با زنجیر یا گردنبند بخوابد.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید جنس گوشواره است، به ویژه وقتی که برای اولین بار گوش دختر خود را سوراخ میکنید. وقتی گوشی به تازگی سوراخ میشود، باید به دقت آن را مورد بررسی قرار دهید، واکنش به گوشواره میتواند ناشی از آلرژی یا عفونت باشد، برای جلوگیری از ایجاد آلرژی بهتر است گوشوارههایی از جنس طلا یا نقره استفاده کنید.

زیبایی و استایل

خرید طلاو جواهرات برای کودکان تا حد زیادی مثل خرید برای بزرگسالان است، پس وقتی میخواهید برای آنها خرید کنید به سبک و سیاقشان دقت کنید، بچههایی که بسیار فعال هستند، دوست ندارند که چیزی جلوی دست و پایشان را بگیرد، البته آویزهای کوچک به لحاظ ایمنی نیز بهتر است.

گردنبد و دستبندهایی که از طلا و چرم درست شده میتواند در هنگام بازی مقاومت و دوام بیشتری داشتهباشد.اگر فرزند شما یک فعالیت جدی ورزشی را دنبال میکند، مطمئن شوید که استفاده از چه زیورآلاتی در هنگام انجام آن مجاز است.

نکتهی دیگری که باید در نظر داشتهباشید، میزان مسولیتپذیری کودکتان است، گم شدن همیشه میتواند اتفاق بیافتد، پس استفاده از جواهرات گرانبها را به زمان و موقعیتهای خاص موکول کنید، زمانیکه میتوانید آنها را تحت نظر داشتهباشید.

طرحهای ساده و دلنشین

  • قلب و طرحهای برگرفته از طبیعت مثل پروانه، زنبور، کفشدوزک و گل برای هر سنی مناسب است اما به نظر میرسد کودکان به آویختن آنها بسیار علاقه دارند.
  • آویزها و گردنبندهای ظریف با آن صورتهای کوچک تناسب بیشتری دارد، برای استفاده از آویزهای فاخر و پر زرق و برق آنها میتوانند تا 20 سالگی صبر کنند.
  • یک دستبند زیبا و جذاب، بهترین همراه برای دختران نوجوان است.
  • برای پسرها میتوانید به سراغ دستبندهای چرم بروید.
  • یک پیشنهاد جذاب این است که برای فرزند خود شروع کنید به جمع کردن سنگهای ماه تولدش

یک رسم خاص

آویختن طلا و جواهرات میتواند برای فرزندانتان حسی از بلوغ و بزرگسالی را ایجاد کند. اگر فرزندان شما به جواهرات علاقه دارند، کار شما برای خرید هدیه آسان میشود، حتی میتوانید این کار را بدل به یک رسم دوستداشتنی کنید تا زمان بیشتری را با هم بگذارنید.شما میتوانید بعدازظهری به یادماندنی را با فرزند یا فرزندانتان گذرانده تا با هم طلا و یا جواهری خریداری کنید، مطمئن باشید که این لحظات خاطراتی خوشی را برایتان خواهد ساخت.

نظرات کاربران

نظر شما در مورد این پست

 
   
 
سروش
گوگل پلاس
تلگرام
اینستاگرام
آپارات
فیس بوک